Oliwia Kamińska

Risk 2

Off 30
Risk 2
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Risk 2

Planszówki przenoszone na komputer od wielu już lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród starszych i młodszych graczy. Takie tytuły jak „Monopoly”, „Clue”, czy wydane niedawno w odświeżonej wersji „Dyplomacy” (ulubiona gra słynnego sekretarza stanu USA, Henry Kissingera) szturmem podbiły serca komputerowych maniaków. Oferowały bowiem śliczną grafikę, atrakcyjną, bezkrwawą zabawę, a także możliwość gry po sieci z kumplem – nie trzeba było przywdziewać kurtki i kłusować na drugą stronę osiedla, jeśli nie dalej. Od lat jednak największą estymą cieszyły się kolejne wersje „Risk”.
Gra ta powstała w pierwszej połowie lat siedemdziesiątych i dość szybko wyrobiła sobie opinię jednej z najciekawszych planszówek w historii. Zawodnicy obejmowali we władanie określone państwa (terytoria) wraz z wojskiem i ruszali w bój o władzę nad światem. Kolejne podboje umożliwiały im stopniowy rozwój armii, ta zaś pchała ich do kolejnych zwycięstw nad uciśnionymi. Z czasem wydawca gry zaczął dostarczać liczne rozszerzenia (tak jak to było z doskonale znaną w Polsce „Magią i Mieczem”) powodujące, że rozgrywka stawała się trudniejsza, coraz bardziej wymagająca. A to pojawiał się element losowy, a to nowe jednostki czy sposoby przeliczania wartości swych włości, wreszcie trudniejszy sposób prowadzenia walki pchał miodność „Riska” ku poziomom, na którym przebywały tylko najlepsze gry.
Pierwszy komputerowy „Risk” pochodził z końca lat siedemdziesiątych, był napisany w Basic’u i biegał na mikrokomputerach Atari. Później pojawiały się kolejne jego wersje – a to na Commodore, a to na Spectrum, na pierwsze PC, Amigę i ST-ka. W początku lat dziewięćdziesiątych mieliśmy na rynku co najmniej kilkanaście różnych odmian „Risków”, tak więc wybierać w czym było.
Na luty roku 2000 znana i lubiana firma Hasbro zapowiedziała swoją najnowszą wersję tego programu „Risk 2”. Co prawda program o tym samym tytule (tyle że wydany przez kogoś innego) pojawił się już w 1992 roku, lecz nie przeszkodziło to brytyjskiej kompanii zająć się ponowną implementacją tej wspaniałej planszówki na komputerach PC. Wszak czasy się zmieniają, informatyczne standardy są coraz bardziej wymuskane, a gracze wciąż kochają stare, dobre przeboje.
„Risk 2” będzie zajmował cały jeden kompakt (dotąd mieścił się na paru dyskietkach) i zaoferuje specjalny tryb „same-time play”. Polega on mniej więcej na tym, iż ruchy wszystkich graczy wykonywane są w tym samym czasie, dzięki czemu rośnie stopień realizmu, a możliwości strategicznego i taktycznego planowania ulegają poszerzeniu. Znacznie ciekawsze będzie też grafika (ach, ten postęp techniczny!) i dźwięk. Pole gry przedstawione będzie w trójwymiarze, zaś wszelkie oznaczenia, tj. figury, cechować się będą takąż właśnie głębią. Nowe międzymordzie (ktoś wie, jak inaczej nazwać interface? Panel obsługi jakoś mi nie leży) znacznie ułatwi zapoznawanie się z grą. Mapa wreszcie będzie przypominać nasz kochany glob, podzielony na jakieś 48 terytoriów zresztą. System I-Com umożliwi zabawę z przeciwnikami z zupełnie innych części świata bez względu na to, jakimi językami władają i jakie zasady społeczno-polityczne wyznają.
Nie wiadomo jeszcze, czy gra ukaże się w Polsce. Z pewnością jednak stanowić będzie atrakcyjną zabawkę dla wszystkich miłośników strategii. Tak więc krzyczcie, piszcie, napierajcie, być może i u nas „Risk 2” odniesie sukces. Bo to, że się przyzwoicie sprzeda na zachodzie, jest już niemal pewne.

Pozostałe wpisy tematyczne:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy firmowe eventy w Poznaniu są na wysokim poziomie i w dobrej cenie?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Kontakt:

Emailbartek85[mala]tlen.pl
Tel(051) 512 90 25
MiastoTarnów

Nowe komentarze:

Kategorie

Losowe artykuły:

  • pies podobny do husky

    Jak zorganizować event firmowy? Zespół oddanych, dobrych pracowników ma zwykle spory udział w sukcesie firmy. Jeżeli team jest zadowolony z pracy i pracownikom dobrze się razem współpracuje, ich wyniki są znacznie bardziej efektywne. Z tego względu warto zadbać o integrację zespołu – dobrym pomysłem są coraz bardziej popularne eventy firmowe, które zapewniają właśnie budowę relacji…

  • husky malamut cena

    Najpierw zastanów się czy to jest właśnie to, co chcesz robić. Musisz być już w dość dobrej kondycji jeśli chcesz uprawiać squash Warszawa ma do tego wiele wspaniałych, dobrze wyposażonych miejsc. Jak się przygotować do uprawiania squasha? Popracuj nad kondycją. Coś co możesz zrobić praktycznie bez-kosztowo (bo zakładam, że jakieś buty sportowe na pewno już…